Skutočné priateľstvo prežije všetko

Autor: Lucia Nižníková | 12.4.2014 o 20:13 | Karma článku: 7,05 | Prečítané:  416x

Mať skutočného priateľa je v dnešnej uponáhľanej dobe niečo ako vyhrať jackpot. Nemyslím  sezónnych priateľov,  ktorí vám do života prídu a odídu v rôznych časových obdobiach, a potom ani neviete ako a už ich číslo neviete vyloviť nielen v hlave, ale aj v mobile.  Myslím naozajstného priateľa, človeka, ktorý vás sprevádza skoro celým  životom bez toho, aby za čas strávený s vami vyžadoval náhradu škody za ujmu na zdraví.

Človek, ktorý videl vaše osobnostné pády a pomohol sa Vám opäť postaviť na nohy. Človek, ktorý pri Vás stál aj vtedy, keď ste neboli  sami sebou a svet sa vám triasol v základoch. On vám obozretne a starostlivo dodával  odvahu a snažil sa vás priviesť  na správnu cestu života, ktorú on vedel, že zvládnete ešte skôr, ako ste ju reálne prešli. Spriaznená duša, ktorej stačí jeden pohľad, pozoruje výraz vašej mimiky v danej situácii a vie, čo sa vo vašej hlave odohráva a tuší, aký scenár bude nasledovať.

Priateľ, ktorý pochváli vaše napredovanie, ale aj vám pristrihne naspäť krídla, keď lietate bezvládne v časopriestore nadšenia.  Priateľ, ktorý pozná vaše nedostatky a nebojí sa vám otvoriť oči, keď sa rútite do životnej križovatky na plný plyn a dokonca na červenú.

Skutočný priateľ nič nevyžaduje za čas  prežitý s vami. On vie, že vy a on ste piliere, ktoré sa statočne podopierajú v časoch životného zemetrasenia. Jeden pre druhého ste ako ručička na kompase ukazujúca sever. Životný smer, ktorým sa spolu uberáte, vzájomne sa ovplyvňujete a formujete nielen svojej priateľstvo, ale aj seba navzájom. Je jedno, ako ďaleko máte priateľa, s ktorým ste strávili roky života, pretože skutočné priateľstvo neohrozí vzdialenosť meraná v kilometroch.

Verím v skutočného priateľa, pretože som jednou z tých, ktorí svoju najlepšiu priateľku majú a považujú ju za svoju ,,pokrvnú sestru“.  Určite, aj vy máte pri sebe človeka, ktorému dôverujete nadovšetko a viete, že vás podrží  a môžete mu zavolať aj o 05:30 ráno, aby ste sa ho spýtali na číslo taxi služby.

Ak som patetická a  melancholická, tak mi to prepáčte. Chcela som vám len naznačiť, že priateľstvo si treba vážiť a tešiť sa z neho.

Niekedy sa vraví, že v živote stretnete niekoho, kto vám život  zmení, urobí z neho znesiteľné miesto. Jednoducho z vás urobí človeka, akým je vám súdené sa stať. A myslím si, že to môže byť práve priateľ. Ten jeden,  pri ktorom môžete byť sami sebou – najlepšou verziou seba.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?