Skutočné priateľstvo prežije všetko

Autor: Lucia Nižníková | 12.4.2014 o 20:13 | Karma článku: 7,05 | Prečítané:  403x

Mať skutočného priateľa je v dnešnej uponáhľanej dobe niečo ako vyhrať jackpot. Nemyslím  sezónnych priateľov,  ktorí vám do života prídu a odídu v rôznych časových obdobiach, a potom ani neviete ako a už ich číslo neviete vyloviť nielen v hlave, ale aj v mobile.  Myslím naozajstného priateľa, človeka, ktorý vás sprevádza skoro celým  životom bez toho, aby za čas strávený s vami vyžadoval náhradu škody za ujmu na zdraví.

Človek, ktorý videl vaše osobnostné pády a pomohol sa Vám opäť postaviť na nohy. Človek, ktorý pri Vás stál aj vtedy, keď ste neboli  sami sebou a svet sa vám triasol v základoch. On vám obozretne a starostlivo dodával  odvahu a snažil sa vás priviesť  na správnu cestu života, ktorú on vedel, že zvládnete ešte skôr, ako ste ju reálne prešli. Spriaznená duša, ktorej stačí jeden pohľad, pozoruje výraz vašej mimiky v danej situácii a vie, čo sa vo vašej hlave odohráva a tuší, aký scenár bude nasledovať.

Priateľ, ktorý pochváli vaše napredovanie, ale aj vám pristrihne naspäť krídla, keď lietate bezvládne v časopriestore nadšenia.  Priateľ, ktorý pozná vaše nedostatky a nebojí sa vám otvoriť oči, keď sa rútite do životnej križovatky na plný plyn a dokonca na červenú.

Skutočný priateľ nič nevyžaduje za čas  prežitý s vami. On vie, že vy a on ste piliere, ktoré sa statočne podopierajú v časoch životného zemetrasenia. Jeden pre druhého ste ako ručička na kompase ukazujúca sever. Životný smer, ktorým sa spolu uberáte, vzájomne sa ovplyvňujete a formujete nielen svojej priateľstvo, ale aj seba navzájom. Je jedno, ako ďaleko máte priateľa, s ktorým ste strávili roky života, pretože skutočné priateľstvo neohrozí vzdialenosť meraná v kilometroch.

Verím v skutočného priateľa, pretože som jednou z tých, ktorí svoju najlepšiu priateľku majú a považujú ju za svoju ,,pokrvnú sestru“.  Určite, aj vy máte pri sebe človeka, ktorému dôverujete nadovšetko a viete, že vás podrží  a môžete mu zavolať aj o 05:30 ráno, aby ste sa ho spýtali na číslo taxi služby.

Ak som patetická a  melancholická, tak mi to prepáčte. Chcela som vám len naznačiť, že priateľstvo si treba vážiť a tešiť sa z neho.

Niekedy sa vraví, že v živote stretnete niekoho, kto vám život  zmení, urobí z neho znesiteľné miesto. Jednoducho z vás urobí človeka, akým je vám súdené sa stať. A myslím si, že to môže byť práve priateľ. Ten jeden,  pri ktorom môžete byť sami sebou – najlepšou verziou seba.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?