Generácia Peter Pan

Autor: Lucia Nižníková | 8.11.2015 o 18:23 | Karma článku: 4,69 | Prečítané:  298x

Petra Pana poznáme notoricky všetci z rozprávkového fantasy príbehu o malom chlapcovi, ktorý nikdy nemohol dospieť a zostarnúť. Každý deň bol pre neho jeden veľký dobrodružný príbeh. Dnešná generácia okolo nás je mu dosť podobná.

Aj vy máte pri sebe svojho Petra Pana? Kto je ten slávny Peter Pan? Zoznámte sa...

Peter Pan alias vzor: chlap/hrdina/dub/stroj nepociťuje túžbu za prevzatie zodpovednosti za svojho blízkeho (napr: priateľku, dievča, ženu)  a bohužiaľ, niekedy aj sám za seba a svoje činy. Peter Pan si užíva každý deň hedonisticky naplno, akoby zajtra už nikdy nemalo prísť. (Čo sa pri jeho dynamickom štýle životného tempa niekedy naozaj stáva). Stráca pojem o čase, nemyslí na zajtra, na budúcnosť, žije tu a teraz. Vo veľkom štýle a v plnom nasadení. Určite  ste si čítali filozoficko-motivačné citáty, že je potrebné všetku svoju energiu venovať prítomnému okamihu, nevracať sa do minulosti a už vôbec sa neviazať na budúcnosť. Peter Pan je dokonalou ukážkou čitateľa s porozumením. Lenže.... Má to istý háčik. A to sme my - ženy večne veriace, že dnešný svet nám ponúka aj mužov, ktorí si dokážu zodpovednosť a iniciatívu za vzťah zaslúžiť aj prevziať.

Chápeme Vás, že aj v päťdesiatke sa cítite ako mládenci a slepo veríte, že vaše vrásky sú znakom vážnosti a vy ,,nikdy“ nezostarnete. Samozrejme, len dozrievate ako víno. Ale myslite aj na generáciu, ktorej jedného dňa môžete otcovsky vysvetľovať akčný plán, ako kučeravú spolužiačku pozvať na rande. Pri vašom nasadení v životnej úlohe Petra Pana sa toho momentu dočkať nemusíte.

Naši  Petrovia Panovia bažiaci za leskom a čarom dobrodružných dní, ktoré sú ako nikdy nekončiaci žúr.  Prosíme vás, posnažte sa ukázať nám, že ešte existujú tí skutoční muži mysliaci popri všetkých krásnych ,,mládežníckych“ koníčkoch aj na nás. My vám nechceme nič vziať. Už sme prišli aj na to, že vás postrčiť sa nám nepodarí a už vôbec nie meniť vaše ciele, myslenie a vás samotných. Ako zaručujú a sľubujú niektoré ženské časopisy.

My, ženy, len potrebujeme mať reálny pocit, že vzor chlap stále existuje.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?