Expirácie vzťahov bez doby záručnej

Autor: Lucia Nižníková | 25.11.2015 o 15:18 | (upravené 25.11.2015 o 15:57) Karma článku: 5,17 | Prečítané:  268x

Medziľudské vzťahy sú neobyčajne krehkými  záležitosťami formujúcimi sa časom a priestorom. Na napísanie blogu o vzťahoch mi však pomohol obyčajný vysávač. Prečo prirovnávam ľudské vzťahy k veciam? Podobnosť je čisto náhodná.

Určite všetci dôverne poznáte ten pocit, keď si zaobstaráte niečo nové, nutne potrebné pre chod domácnosti. V mojom prípade to bol vysávač - šikovný, praktický, prenosný. Ako každú ženu  ma potešila aj estetická funkcia, čo sa týka  tvaru a farby. Vysávač sa javil ako veľmi efektívny pomocník v domácnosti.  Verte, že sa ,,fyzicky“ namáhal len raz do týždňa.  Zrazu prišiel deň D, keď si jednoducho ,,sebecky“  povedal, že sa chce so mnou rozlúčiť. Nepomohli ani milé slová k jeho resuscitácii, vyhrážky, prečistenie filtra či dokonca jeho postupné rozobratie. Vysávač si povedal, že už nevládze zvládať pracovné tempo.  Možno si niektorí  retro pamätníci všimli, že technika 21. storočia už nefunguje tak ako jej socialistickí predchodcovia.  Doživotne a vždy pripravení  pomáhať dvom generáciám  súdruhom a súdružkám.

Dnešní technickí pomocníci sú tu s nami akosi sezónne krátko. Čo sa nám pokazí, to bezcitne vyhodíme a nahradíme. Načo opravovať? Veď by nás to vyšlo rovnako, keď nie drahšie  ako nový typ v zľave. Takto uvažujeme už skoro všetci. A rovnako je to aj vo vzťahoch, bohužiaľ.

Nepáči sa nám smerovanie vo vzťahu, tak  radšej vycúvame z kratšej cesty.  Žijeme  v dobe, keď máme na výber z množstva ďalších lákavých ciest, odbočiek  pokiaľ  zvedavo čakáme na semaforoch  života. Jednoducho sme si zvykli, že ľahšie je odísť a neopravovať  pokazené, čo doma máme. Je predsa toľko  rôznorodých farebných možností. Až kým sa jedného dňa  (ne)zobudíme a zistíme, že celý život sme len hľadajúc  utekali v ústrety rovnako kazového vzťahu.

 Expirácia je, žiaľ, možná aj v medziľudských vzťahoch. My, ľudia  sme ako pútnici. Putujeme a hľadáme miesta, ľudí, zážitky  prinášajúce nám nové duševné či citové obzory.  Dvaja pútnici, ktorí  si na isté obdobie v čase a priestore  života musia a chcú pomôcť.  Stretli sa  životnou náhodou, či osudom, aby ich život  sa obohatil a posúval. Niekedy sa posunú spolu, inokedy osobitne.  Ako náhle sa jeden posúva a druhý ostáva bezmocne stáť na jednom mieste, tak sa musíme rozhodnúť, či sa vrátiť a ,,opraviť to“ alebo ísť ďalej sám/sama. Na vzťahy totiž reklamácia do dvoch rokov neplatí.  Tie záručný list nemajú.

Poznáte nejakého šikovného opravára vysávačov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?