Priateľ náš každodenný

Autor: Lucia Nižníková | 28.11.2015 o 18:30 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  255x

Kráčajúc životom, stretávame mnoho tvárí, názorov a sŕdc, ktoré sa nám navždy zapíšu nielen do pamäte hard disku, ale aj do srdca. Možno tieto typy ľudí máte pri sebe, a ani o tom netušíte. V hlavných úlohách účinkujú...  

Filozof

Dokáže nám rozšíriť duševné obzory, obohatiť myslenie a prispieť k posunu vnímania o krok vpred. Filozof pri pohári vína rozoberie všetky témy týkajúce sa okolitého sveta a jeho fungovanie na rôznych úrovniach zmyslového a mimo zmyslového vnímania. Stáva sa naším nevedomým duševným sprievodcom v živote. Vďaka nemu sa stávame filozofie chápavejšími tvormi.

Bohém

Bohém žije podľa svojských pravidiel rešpektujúc svoje pudové potreby užívať si život na plný plyn. Niekedy je po našom boku počas celého života, inokedy sa objaví len sezónne ako napr. spolužiak zo školy. Človek mimoriadne obľubujúci chodbovice, izbovice, skupinovice a iné slová končiace sa na -ice, ktorými ,,parťákmi“ sú ranné opice. Priateľ tohto rangu vytvára zo života party svet bez pravidiel plný zábavných zážitkov.  Historky zväčša prežijú v dlhodobej pamäti dlhšie ako spoločne odžité/odpité Tour de bar.

Notorický Plačko

Plačko alebo melancholik žije vo svete nepráva, kde sa neustále ubližuje a pácha na ňom všetko zlo sveta. Zväčša je však hlavným problémom a nepriateľom on sám sebe. Mať Plačka za priateľa  je obohacujúce, keď sme povolaním psychológ, alebo psychiater túžiaci po štúdiu emocionálneho biorytmu tejto skupiny ľudí. Pre nás bežných jedincov sú však notorickí plačkovia ako chodiace vysávače energie. Často sa priateľstvo  roztrhne ako vrece jeho neustále kopiacich sa ,,vážnych“ problémov.

Módny Guru Estetik

Povznesie náš svet na estetickú úroveň. Vďaka nemu dokážeme rozlíšiť krásu od gýču. Je pre nás prínosom v oblasti nových módnych trendov a všetkého, čo neujde jeho kvalitnému vkusu. Títo priatelia vedia poradiť farbu hodiacu sa k našim očiam a iné módno-estetické finty. Jednoducho, on/ona to prirodzene vie.

 Zavolám ti, keď ťa budem potrebovať

Určite ho máme alebo sme (niekedy) mali všetci. Vidíme sa len raz za čas, väčšinou vtedy, keď naše telefónne číslo je správnou voľbou na riešenie jeho momentálneho problému. ,,Priateľ“, ktorý sa nachvíľu v živote objaví a mesiace/roky o ňom opäť nepočujeme. Možno je to tak lepšie. Pre nás určite.

Soulmate

Naša spriaznená duša pochádzajúca z rovnakej rodiny duší. Človek, s ktorým si sadneme od prvej vety rozhovoru, máme na veci zhodné názory, uznávame spoločné životné pravdy, hodnoty a zväčša podobne aj zmýšľame. Soulmate môže byť od nás vzdialený, ale je telepaticky napojený na naše pocity ako detektor lží. Odhalí naše vnútorné pochody a nebojí sa nám povedať pravdu do očí. A bez okolkov.

 Známi, kamaráti, priatelia, ľudia, ktorých máme, sme stretli alebo ešte len zhliadneme z vlaku Život, nás nakoniec šťastne odprevadia do cieľa – k nám a našej osobnosti. A preto vám priatelia  ďakujeme!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?