STIHOMAN

Autor: Lucia Nižníková | 15.12.2015 o 16:54 | Karma článku: 6,23 | Prečítané:  220x

Panta rhei, všetko plynie. Denno-denne sa dostávame do situácií, v ktorých priam bojujeme s nedostatkom času. Každý deň však disponujeme svojou 24 hodinovou šancou prežiť deň ľudsky správne. Jednoducho, žiť ako vieme.

Minúta za minútou, hodina za hodinou, žijeme od Vianoc do Vianoc. Hekticky, rýchlo a s pocitom časového deficitu na svojich blízkych, záľuby a seba samých.  Zdá sa to len mne  alebo aj vy ste na tom rovnako? Všetko sa nejako urýchľuje v náš neprospech. Snažíme sa ponáhľať šialeným tempom v ústrety strachu, že niečo v živote nestihneme zažiť, ochutnať, vyskúšať na vlastnej koži alebo, bohužiaľ,  popáliť sa.

Hranice demokratických možností sa posúvajú  stále k nižšej vekovej kategórii. Dospievanie sa stáva otázkou mesiacov a nie rokov. Dnešné deti doby hektickej majú najnovšie smartfóny, elektro novinky, ,,dospelácke“ vzťahové problémy, slovník hodný štvrtej cenovej a niekedy viac skúseností rôzneho charakteru ako ich konzervatívnejší rodičia. Prestali sme rozoznávať v dave, či má adeptka na občiansky preukaz  sladkých 15 alebo už zrelších 25. Doba hektická a morálka si pustili svoje nezastaviteľné tempo na maximum. Mládež  túžiaca po výhodách dospelých, chce si čo najskôr zabezpečiť lístok na IC-čko do ich sveta.

Život so stihomanom je náročný boj. Zobúdzame sa s virtuálnym diárom v hlave, čo máme plánované v pláne a do toho príde ešte neplánované. Všetci máme k dispozícii rovnakých 24 hodín, aby sme ich efektívne využili. Čas nezastavíme, nespomalíme, nepretočíme o pár minút dopredu alebo dozadu. Je len na nás, či s ním vieme zaobchádzať v náš prospech. Možno by sme nemali plytvať svoj drahocenný čas na myšlienky snažiace sa obrať nás o tých 86 400 sekúnd úsmevu. Neplašme sa, neutekajme, život ide ďalej. So stihomanom či bez. Stihnime však to najpodstatnejšie – nadýchnuť sa a život si vychutnať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?