Status manželský = nemoderný?

Autor: Lucia Nižníková | 8.1.2016 o 16:35 | (upravené 8.1.2016 o 21:30) Karma článku: 6,64 | Prečítané:  476x

Doba sa zmenila. Na lásku papier predsa nepotrebuješ. Dieťa je viac ako manželstvo. Aj vy počúvate takéto priam alibistické  frázy z každej strany? Jedným uchom dnu, druhým von. Lebo...

Manželstvo je zväzok dvoch milujúcich sa ľudí, ktorí sa v živote našli. Manželstvo - vzájomná dohoda lásky, že chcete byť spolu  v dobrých aj zlých chvíľach. Manželstvo ako oficiálny vzťah pre seba navzájom, verejnosť a štát. Lenže, žiaľ, manželstvo sa stáva akýmsi nemoderným pojmom. Nosiť na ruke obrúčku je natoľko zaväzujúce, že mladí si radšej svoje najkrajšie a najproduktívnejšie roky odžijú ,,nadivoko“.

Hodnoty sa začali rúcať ako volebné sľuby po voľbách. Láska sa začala skloňovať v podmieňovacích vetách. Ak budeme mať dosť peňazí, tak si kúpime byt. Kúpime si byt, a potom ak budeme zarábať viac, tak si pôjdeme pozrieť svet. A takto to ide ďalej, až niekde na konci rebríčka priorít ,,čo stihnúť do 40-tky“ je v ústraní ukrytá poznámka - mať svoju rodinu, nedajbože, oženiť sa/vydať sa.

Roky dozadu to bolo iné, možno aj vo svojej úprimnosti krajšie a ľahšie. Ľudia sa vzali, lebo tak to od nich očakávala rodina, okolie, spoločnosť a základom bola ich ,,veľká" láska. Svadba bola pre nich takpovediac alfou-omegou úprimnosti k partnerovým citom. Mladá generácia si žije inak, moderne, svetobežnícky, svojsky.

Ak sa nájdu dvaja odvážlivci túžiaci žiť ako druh-družka aj s početným potomstvom a nevadí im ich status, tak nech si ho hrdo držia. Všetko to je len vecou dvoch, spoločnej dohody a partnerskej názorovej zhody. Ak má jeden z partnerov iné predstavy, hodnoty, presvedčenia, je to pomalá hra s veternými mlynmi. Od muža, ženy by malo byť korektné partnera/ku vyviesť z omylu, keď stráca svoju hrdosť rokmi čakaním na Godota. Niekedy totiž láska nestačí. Niekedy si je potrebné spoločnú lásku ,,poistiť“.

Neverme názoru, že v dnešnej modernej dobe, potrebujú svadbu len ,,majetkoví špekulanti/tky“. V dnešnej dobe, nech je akákoľvek ťažká, je manželstvo stále  pilierom  dvoch milujúcich sa ľudí a ich vzájomnej súhry, podpory a lásky.

Verme ešte v tradičné hodnoty a rokmi overený vzťahový status – manželstvo.

Bola by škoda, keby sme sa ho vzdali, lebo je už pre naše okolie nemoderné.  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?