Status manželský = nemoderný?

Autor: Lucia Nižníková | 8.1.2016 o 16:35 | (upravené 8.1.2016 o 21:30) Karma článku: 6,64 | Prečítané:  462x

Doba sa zmenila. Na lásku papier predsa nepotrebuješ. Dieťa je viac ako manželstvo. Aj vy počúvate takéto priam alibistické  frázy z každej strany? Jedným uchom dnu, druhým von. Lebo...

Manželstvo je zväzok dvoch milujúcich sa ľudí, ktorí sa v živote našli. Manželstvo - vzájomná dohoda lásky, že chcete byť spolu  v dobrých aj zlých chvíľach. Manželstvo ako oficiálny vzťah pre seba navzájom, verejnosť a štát. Lenže, žiaľ, manželstvo sa stáva akýmsi nemoderným pojmom. Nosiť na ruke obrúčku je natoľko zaväzujúce, že mladí si radšej svoje najkrajšie a najproduktívnejšie roky odžijú ,,nadivoko“.

Hodnoty sa začali rúcať ako volebné sľuby po voľbách. Láska sa začala skloňovať v podmieňovacích vetách. Ak budeme mať dosť peňazí, tak si kúpime byt. Kúpime si byt, a potom ak budeme zarábať viac, tak si pôjdeme pozrieť svet. A takto to ide ďalej, až niekde na konci rebríčka priorít ,,čo stihnúť do 40-tky“ je v ústraní ukrytá poznámka - mať svoju rodinu, nedajbože, oženiť sa/vydať sa.

Roky dozadu to bolo iné, možno aj vo svojej úprimnosti krajšie a ľahšie. Ľudia sa vzali, lebo tak to od nich očakávala rodina, okolie, spoločnosť a základom bola ich ,,veľká" láska. Svadba bola pre nich takpovediac alfou-omegou úprimnosti k partnerovým citom. Mladá generácia si žije inak, moderne, svetobežnícky, svojsky.

Ak sa nájdu dvaja odvážlivci túžiaci žiť ako druh-družka aj s početným potomstvom a nevadí im ich status, tak nech si ho hrdo držia. Všetko to je len vecou dvoch, spoločnej dohody a partnerskej názorovej zhody. Ak má jeden z partnerov iné predstavy, hodnoty, presvedčenia, je to pomalá hra s veternými mlynmi. Od muža, ženy by malo byť korektné partnera/ku vyviesť z omylu, keď stráca svoju hrdosť rokmi čakaním na Godota. Niekedy totiž láska nestačí. Niekedy si je potrebné spoločnú lásku ,,poistiť“.

Neverme názoru, že v dnešnej modernej dobe, potrebujú svadbu len ,,majetkoví špekulanti/tky“. V dnešnej dobe, nech je akákoľvek ťažká, je manželstvo stále  pilierom  dvoch milujúcich sa ľudí a ich vzájomnej súhry, podpory a lásky.

Verme ešte v tradičné hodnoty a rokmi overený vzťahový status – manželstvo.

Bola by škoda, keby sme sa ho vzdali, lebo je už pre naše okolie nemoderné.  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?